Dodatki a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,że realną zaletą owych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Ilość dodatków przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, że wspólnota opisywanego CMS bez przerwy się powiększa i tworzy nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest AcyMailing Starter, Payment Form a takżeSimpleCaddy Również Pośród tych rozszerzeń odnajdziemy komponent - MaQma Helpdesk.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Wysokiej jakości CMS

Kilka informacji na temat MaQma Helpdesk

Dodatek MaQma Helpdesk jest świetnym wzorem pokazującym na to jak w kilku prostych posunięciach mamy możliwość powiększyć liczbę proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. AcyMailing Starter lub Payment Form bądź akurat MaQma Helpdesk) zezwalają na wyposażenie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, i co kluczowe - nie jest konieczna umiejętność dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent MaQma Helpdesk w Joomla?

Powracając do MaQma Helpdesk . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy MaQma Helpdesk sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z MaQma Helpdesk komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu MaQma Helpdesk proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „MaQma Helpdesk” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać MaQma Helpdesk

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku MaQma Helpdesk) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas zalecenia na temat MaQma Helpdesk będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie rozszerzenia MaQma Helpdesk

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla Joomla! - MaQma Helpdesk jest bezpieczny . W tym miejscu istotną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem na aktualizację MaQma Helpdesk będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie MaQma Helpdesk,AcyMailing Starter, Payment Form receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.