Ten kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż prawdziwą mocną stroną programów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo opracowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej złożone cząstki Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów z myślą dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to EShop, BT Content Slider iSmart Flash Header Również Wśród tychże programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Top of the Page.

Ciut wzmianek nawiązujących do Top of the Page

Dodatek Top of the Page stanowi jasny sposób , który pokazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. EShop lub BT Content Slider , czy akurat Top of the Page) zezwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość wygodny sposób, a co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W komponencieTop of the Page nie występuje możliwość, jaka jest dla mnie ważna.

Co w przypadku gdy Top of the Page nie ma funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się dość oczywista. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji płatnej. Twórcy rozszerzeń szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj plugin podobny do Top of the Page, a nawet może i atrakcyjniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć Top of the Page

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Top of the Page) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe porady na temat Top of the Page będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z programu Top of the Page

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Top of the Page. Tutaj ważną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację Top of the Page to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Top of the Page,EShop, BT Content Slider receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.