Dodatki a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,iż rzeczywistą mocną stroną tych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone ogniwa Joomli. Liczba opisywanych dodatków z myślą dla CMS Joomla! z pewnością mieści się w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i przygotowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! to DPCalendar Lite, CComment Pro lubTabs Także Wśród owych programów możemy wyszukać komponent - Zentools.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości system

Kilka stwierdzeń poruszających temat Zentools

Suplement Zentools jest praktycznym wzorem , który wskazuje na to jak w niewielu prostych posunięciach dostać sposobność powiększenia grona oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. DPCalendar Lite lub CComment Pro , czy akurat Zentools) pozwalają na "udekorowanie" naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Taka strategiagdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności portalu dość bezpieczny sposób, oraz co istotne - nie jest potrzebna wiedza dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent Zentools w Joomla?

Powracając do Zentools . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Zentools sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Zentools komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Zentools proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Zentools” + Joomla w Google.

Skąd ściągnąć Zentools

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Zentools jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Zentools) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe porady na temat Zentools będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Zentools

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Zentools. W tym miejscu kardynalną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Zentools to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek Zentools,DPCalendar Lite, CComment Pro rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.