Rozszerzenia a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to świetnie wiesz,iż rzeczywistym plusem owych programów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, jednakowoż nader zaawansowany składnik do Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń z myślą dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS systematycznie rośnie i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest EShop, WordPress Blog for Joomla! iJSN ImageShow PRO Również Pośród tychże wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Zap Calendar.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Kilka słów nawiązujących do Zap Calendar

Suplement Zap Calendar stanowi świetny model , który wskazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach mamy możliwość zwiększyć grono oferowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, iż dodatki (a wśród nich np. EShop lub WordPress Blog for Joomla! , czy akurat Zap Calendar) zezwalają na wyposażenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezkolizyjny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent Zap Calendar w Joomla?

Powracając do Zap Calendar . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Zap Calendar sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Zap Calendar komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Zap Calendar proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Zap Calendar” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Zap Calendar

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Zap Calendar jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Zap Calendar) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje na temat Zap Calendar będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie Zap Calendar w Joomla!...

Jest możliwość, iż komponent Zap Calendar okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go ze swojej pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Zap Calendar. Jak to zrobić? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy EShop WordPress Blog for Joomla! lub JSN ImageShow PRO czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.