Ten kto zajmuje się CMS Joomla! lub innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że najpotężniejszą cechą charakterystyczną tych systemów nie jest CMS per se, lecz dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, jednakże najbardziej skomplikowane częsci CMS Joomla!. Zbiór rozszerzeń dla Joomli możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, że "community" owego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest JComments, CComment Pro bądźSimple Picture Slideshow Również Wśród owych wtyczek mamy możliwość znaleźć komponent - Z Weather.

Trochę zdań poruszających temat Z Weather

Z Weather stanowi jasny przykład przedstawiającym to jak w kilku nieskomplikowanych krokach dostać możliwość zwiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. JComments lub CComment Pro bądź akurat Z Weather) zezwalają na "udekorowanie" strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki systemgdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę pewny sposób, a co istotne - nie jest istotna umiejętność związana z programowaniem .

Program Z Weather nie posiada opcji, której potrzebuję.

Co na wypadek gdy Z Weather nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się dość prosta. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie innego komponentu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek porównywalny do Z Weather, a być może i lepszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Z Weather

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Z Weather będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Z Weather) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe informacje na temat Z Weather będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent Z Weather ...

Może zdarzyć się tak, że rozszerzenie Z Weather nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie unicestwić go z własnej, pięknej strony. W takim wypadku jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Z Weather. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JComments CComment Pro lub Simple Picture Slideshow czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.