Dodatki a CMS Joomla

Każdy kto pasjonuje się CMS Joomla! oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że realnym plusem takich systemów nie jest CMS samoistnie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale nader skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów przeznaczonych z myślą dla tego CMS z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale się powiększa i pisze nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest sigplus, Sponsor Wall bądźProjectknife Także Wśród tych dodatków odnajdziemy komponent - YJ Piecemaker.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości kod

Parę zdań na temat YJ Piecemaker

Dodatek YJ Piecemaker jest praktycznym modelem wskazującym na to jak w niewielu prostych posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. sigplus lub Sponsor Wall bądź akurat YJ Piecemaker) zezwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Takie podejściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent YJ Piecemaker w Joomla?

Powracając do YJ Piecemaker . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy YJ Piecemaker sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z YJ Piecemaker komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu YJ Piecemaker proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „YJ Piecemaker” + Joomla w Google.

Pobieranie YJ Piecemaker

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku YJ Piecemaker) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu YJ Piecemaker

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - YJ Piecemaker jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią jest pilnowanie jego aktualności. Łatwym zabiegiem aktualizacji YJ Piecemaker będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek YJ Piecemaker,sigplus, Sponsor Wall rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i bezsprzecznie również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.