Ten kto zajmuje się Joomla czy innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwą siłą owych programów to nie CMS sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone ogniwa Joomla. Grono wspomnianych pluginów przeznaczonych dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla to Akeeba Backup, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart a takżeRealEstateManager Także Pośrodku tychże pluginów mamy możliwość odnaleźć komponent - XTypo.

Moment na kilka słów poruszających temat XTypo

Narzędzie XTypo jest oczywistym wzorem na to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Akeeba Backup lub RuposTel One Page Checkout for VirtueMart bądź właśnie XTypo) zezwalają na zagospodarowanie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomla. Taka możliwość, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę wygodny sposób, i co kluczowe - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

Dodatek XTypo nie ma funkcji, której potrzebuję.

Co na wypadek kiedy zainstalowanydodatek XTypo nie ma funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to opisane w powyższym akapicie, dodatki w standardowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Autorzy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam wyszukać, czy czasem to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź komponent porównywalny do XTypo, a być może i odpowiedniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać XTypo

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie XTypo będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku XTypo) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek XTypo ...

Istnieje możliwość, iż dodatek XTypo nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go ze swojej niepowtarzalnej strony. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie XTypo. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Akeeba Backup RuposTel One Page Checkout for VirtueMart lub RealEstateManager czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej strony › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.