Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem tych systemów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik Joomli. Liczba rozszerzeń z myślą dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż wspólnota owego CMS stale rośnie i pisze nowe ipionierskie rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Fabrik, ActiveHelper LiveHelp a takżeSolidres Również Pośrodku owych wtyczek możemy odnaleźć komponent - XIPT for JomSocial.

Nieco informacji nawiązujących do XIPT for JomSocial

Dodatek XIPT for JomSocial jest ciekawym modelem pokazującym to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach otrzymać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Fabrik lub ActiveHelper LiveHelp bądź właśnie XIPT for JomSocial) pozwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomli. Taki systemgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności serwisu dość pewny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Program XIPT for JomSocial nie posiada możliwości, której szukam.

Jak postąpić na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek XIPT for JomSocial nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to nadmienione poprzednim akapicie, komponenty w podstawowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego prosty wniosek, że tematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź komponent podobny do XIPT for JomSocial, a nawet może i doskonalszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić zbudowanie nowego dodatku odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie XIPT for JomSocial

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie XIPT for JomSocial jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku XIPT for JomSocial) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat XIPT for JomSocial będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z XIPT for JomSocial

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - XIPT for JomSocial jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację XIPT for JomSocial to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie XIPT for JomSocial,Fabrik, ActiveHelper LiveHelp receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.