Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,że realną przewagą nad zwykłą stroną owych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakowoż nader złożony składnik CMS Joomla!. Liczba opisywanych pluginów stworzonych dla tego Systemu Zarządzania zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! to HikaShop, Art Calendar a takżeJSN ImageShow PRO Również Pośród tychże wtyczek odnajdziemy komponent - WordBridge.

Ciut słów nawiązujących do WordBridge

Dodatek WordBridge jest oczywistym modelem na to jak w kilku ruchach otrzymać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. HikaShop lub Art Calendar , czy właśnie WordBridge) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu dość wygodny sposób, oraz co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Rozszerzenie WordBridge nie ma możliwości, której poszukuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy WordBridge nie ma funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja wydaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak zostało to napomknięte w powyższym akapicie, komponenty w standardowej wersji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy być może to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź plugin podobny do WordBridge, a być może i efektywniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie pobrać WordBridge

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie WordBridge jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku WordBridge) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu WordBridge

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem WordBridge. Tutaj kardynalną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację WordBridge będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie WordBridge,HikaShop, Art Calendar receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.