Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,iż prawdziwą zaletą programów nie jest CMS per se, lecz dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej skomplikowane składowe Joomla. Liczba opisywanych dodatków stworzonych dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy wiedzieć, iż społeczność opisywanego CMS bez przerwy się powiększa i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JoomGallery, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart iArticle-Generator Również Wśród tychże programów odnajdziemy komponent - WISroGIS mapping.

Paręnaście słów poruszających temat WISroGIS mapping

WISroGIS mapping stanowi świetny przykład wskazującym na to jak w paru prostych krokach mamy możliwość powiększyć grono oferowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. JoomGallery lub RuposTel One Page Checkout for VirtueMart , czy akurat WISroGIS mapping) zezwalają na zagospodarowanie naszej strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość wygodny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

W komponencieWISroGIS mapping nie istnieje opcja, jaka jest dla mnie ważna.

Jak postąpić w przypadku gdy WISroGIS mapping nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość prosta. Tak jak zostało to opisane w powyższym akapicie, dodatki w opcji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo opisują w specyfikacji, które funkcje dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź plugin porównywalny do WISroGIS mapping, a może i efektywniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać WISroGIS mapping

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku WISroGIS mapping) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat WISroGIS mapping będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent WISroGIS mapping w Joomla!...

Jest możliwość, iż plugin WISroGIS mapping okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś szybko pozbyć się go ze swojej uroczej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie WISroGIS mapping. W jaki sposób to dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JoomGallery RuposTel One Page Checkout for VirtueMart lub Article-Generator czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.