Dodatki a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistym plusem programów to nie CMS per se, lecz specjalnie wykreowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik do Joomla. Grono opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością mieści się w paru tysiącach. Warto wiedzieć, iż grupa społeczna owego CMS systematycznie się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest sigplus, AutoTweet NG bądźSmart Flash Header Także Pośrodku tychże wtyczek możemy wyszukać komponent - What? Nothing!.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny CMS

Paręnaście stwierdzeń poruszających temat What? Nothing!

Dodatek What? Nothing! stanowi oryginalny model przedstawiającym to jak w kilku nieskomplikowanych zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie były wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. sigplus lub AutoTweet NG , czy właśnie What? Nothing!) zezwalają na urządzenie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, a co kluczowe - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent What? Nothing! w Joomla?

Powracając do What? Nothing! . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy What? Nothing! sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z What? Nothing! komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu What? Nothing! proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „What? Nothing!” + Joomla w Google.

Jak pobrać What? Nothing!

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku What? Nothing!) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat What? Nothing! będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent What? Nothing! w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż komponent What? Nothing! nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej usunąć go ze swojej niepowtarzalnej witryny. W takim wypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS What? Nothing!. W jaki sposób to zrealizować? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy sigplus AutoTweet NG lub Smart Flash Header czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.