Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,iż prawdziwą potęgą tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie napisane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej złożone ogniwa Joomli. Zbiór opisywanych dodatków stworzonych dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, iż wspólnota owego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i przygotowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Simple Image Gallery, RSGallery2 iCherry Picker for Virtuemart Także Wśród owych wtyczek możemy znaleźć komponent - wgPicasa.

Kilka zdań o wgPicasa

Narzędzie wgPicasa jest dobrym wzorem na to jak w kilku prostych działaniach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. Simple Image Gallery lub RSGallery2 , czy właśnie wgPicasa) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Taka możliwośćgdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego serwisu w miarę wygodny sposób, a co ważne - nie jest potrzebna umiejętność związana z znajomością kodu .

Program wgPicasa nie posiada funkcji, której szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek wgPicasa nie posiada opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się całkiem prosta. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, które funkcje dostępne są w wersji darmowej, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź plugin porównywalny do wgPicasa, a nawet może i lepszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć wgPicasa

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku wgPicasa) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat wgPicasa będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie komponentu wgPicasa

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - wgPicasa jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem aktualizacji wgPicasa będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie wgPicasa,Simple Image Gallery, RSGallery2 receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.