Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto zajmuje się Joomla oraz innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że najpotężniejszą siłą owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie napisane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik CMS Joomla!. Liczba wspomnianych pluginów stworzonych dla tego Systemu Zarządzania możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, że społeczność owego CMS ciągle poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest Ozio Gallery, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart lubmavik Thumbnails Także Wśród tychże dodatków odnajdziemy komponent - WDS Twitter Widget.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Profesjonalny kod

Garść słów w temacie WDS Twitter Widget

WDS Twitter Widget stanowi oryginalny model oddającym to jak w kilku działaniach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Ozio Gallery lub RuposTel One Page Checkout for VirtueMart bądź właśnie WDS Twitter Widget) pozwalają na wyposażenie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, oraz co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent WDS Twitter Widget w Joomla?

Powracając do WDS Twitter Widget . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy WDS Twitter Widget sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z WDS Twitter Widget komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu WDS Twitter Widget proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „WDS Twitter Widget” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać WDS Twitter Widget

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku WDS Twitter Widget) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas sugestie na temat WDS Twitter Widget będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent WDS Twitter Widget w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, że dodatek WDS Twitter Widget okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, uroczej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie WDS Twitter Widget. W jaki sposób to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Ozio Gallery RuposTel One Page Checkout for VirtueMart lub mavik Thumbnails czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.