Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto jest pasjonatem Joomla! oraz innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że prawdziwym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone ogniwa CMS Joomla!. Zbiór opisywanych dodatków stworzonych z myślą dla tego CMS z pewnością możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego CMS nieustannie się powiększa i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to JoomSEF, JS Social Slider iDPCalendar Również Wśród owych programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Wall Factory.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Wysokiej jakości system

Kilka stwierdzeń o Wall Factory

Wall Factory jest oczywistym wzorem obrazującym to jak w paru nieskomplikowanych aktach dostać sposobność zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. JoomSEF lub JS Social Slider , czy właśnie Wall Factory) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Wall Factory w Joomla?

Powracając do Wall Factory . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Wall Factory sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Wall Factory komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Wall Factory proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Wall Factory” + Joomla w Google.

Skąd pobrać Wall Factory

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Wall Factory) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu Wall Factory

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem Wall Factory. W tym miejscu nadrzędną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Wall Factory to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek Wall Factory,JoomSEF, JS Social Slider receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.