Ten kto interesuje się Joomla! albo innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem owych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich moduły. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Ilość pluginów stworzonych dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego CMS ciągle rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! to Event Booking, AutoTweet NG lubSimple Picture Slideshow Także Pośrodku owych dodatków mamy możliwość znaleźć komponent - vQuiz.

Kilka zdań nawiązujących do vQuiz

Dodatek vQuiz to ciekawy model opisującym to jak w paru nieskomplikowanych ruchach możemy wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Event Booking lub AutoTweet NG , czy akurat vQuiz) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka strategia, przy zachowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co ważne - nie jest konieczna umiejętność dotycząca pisania kodu .

Rozszerzenie vQuiz nie posiada możliwości, jakiej potrzebuję.

Co na wypadek gdy vQuiz nie posiada opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się całkiem oczywista. Jak nadmieniliśmy w powyższym akapicie, komponenty w opcji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń szczegółowo zawierają w dokumentacji, które funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, a które extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie odmiennego komponentu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek podobny do vQuiz, a być może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć vQuiz

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku vQuiz) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe rady na temat vQuiz będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia vQuiz

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu vQuiz. Tutaj ważną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji vQuiz to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek vQuiz,Event Booking, AutoTweet NG receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i oczywiście również aktualność...Joomli

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.