Ciutkę wzmianek na temat VitaBook

Narzędzie VitaBook jest świetnym przykładem wskazującym na to jak w niewielu prostych zabiegach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie były wdrożone, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. RSForm! Pro lub RSGallery2 bądź akurat VitaBook) zezwalają na urządzenie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taka strategia, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności serwisu dość wygodny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji VitaBook

Powracając do rozszerzenia VitaBook. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego pluginu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma co się niepokoić:). Instalacja - co możemy przeczytać specyfikacji dodatku VitaBook, co do zasady ogranicza się do wgrania pliku instalacyjnego poprzez standardowy instalator, który jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie dodanie VitaBook do Joomli niczym nie różni się od instalacji dodatku RSForm! Pro, RSGallery2itp. Po wgraniu folderu instalacyjnego z "składnikiem" VitaBook rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat VitaBook, proponujemy zapoznać się z stroną internetową producenta tego komponentu. Najprościej na nią trafić wklepując wyrażenie VitaBook + Joomla w Google albo wykorzystać link obok: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=VitaBook%2BJoomla%20Extension%20Documentation

A jak usunąć dodatek VitaBook w CMS Joomla!...

Jest możliwość, że plugin VitaBook nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej strony. W takim wypadku jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie VitaBook. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy RSForm! Pro RSGallery2 lub Rapid Contact czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Jak pobrać VitaBook

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku VitaBook) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe podpowiedzi na temat VitaBook będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.