Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to świetnie wiesz,iż największą potęgą takich systemów nie jest CMS per se, lecz dodatkowo napisane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, jednakowoż nader zaawansowany składnik do Joomli. Grono rozszerzeń dla tego Systemu Zarządzania z pewnością zawiera się w kilku tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i pisze nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to Fox Contact Form, Load module into article lubmavik Thumbnails Również Pośród tych dodatków możemy wyszukać komponent - visforms.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy system

Kilka wzmianek na temat visforms

Rozszerzenie visforms jest jasnym modelem oddającym to jak w paru posunięciach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Fox Contact Form lub Load module into article , czy akurat visforms) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taka możliwośćgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności swojego serwisu w miarę wygodny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent visforms w Joomla?

Powracając do visforms . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy visforms sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z visforms komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu visforms proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „visforms” + Joomla w Google.

Pobieranie visforms

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku visforms) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas sugestie na temat visforms będą dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie programu visforms

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - visforms jest bezpieczny . Tutaj kardynalną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem aktualizacji visforms to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie visforms,Fox Contact Form, Load module into article rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.