Każdy kto posiada Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż prawdziwą siłą programów to nie CMS sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie suplementy należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków przeznaczonych dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż grupa społeczna opisywanego CMS systematycznie wzrasta i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest ChronoForms, RSGallery2 iSEO-Generator Także Pośrodku tychże pluginów odnajdziemy komponent - Virtuemart Reward Points.

Parę stwierdzeń na temat Virtuemart Reward Points

Suplement Virtuemart Reward Points to interesujący model , który pokazuje na to jak w kilku nieskomplikowanych zabiegach otrzymać sposobność powiększenia liczby proponowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. ChronoForms lub RSGallery2 , czy akurat Virtuemart Reward Points) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposóbgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę wygodny sposób, a co ważne - nie jest wymagana wiedza związana z pisaniem kodu .

W dodatkuVirtuemart Reward Points nie występuje możliwość, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek gdy Virtuemart Reward Points nie ma możliwości, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się być stosunkowo oczywista. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, rozszerzenia w standardowej opcji, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich opcji. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy być może to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie innego dodatku. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź dodatek porównywalny do Virtuemart Reward Points, a może i atrakcyjniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć Virtuemart Reward Points

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Virtuemart Reward Points) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym populacja Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas informacje na temat Virtuemart Reward Points będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie wtyczki Virtuemart Reward Points

Zapewne niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Virtuemart Reward Points jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Virtuemart Reward Points będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Virtuemart Reward Points,ChronoForms, RSGallery2 receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.