Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,że rzeczywistym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Ilość rozszerzeń z myślą dla Joomla! z pewnością zawiera się w co najmniej tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność owego CMS bez przerwy wzrasta i tworzy nowe,pionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to Akeeba Backup, Include Component iCmsmart One Page Checkout for Virtuemart Także Pośród owych wtyczek znajdziemy komponent - Virtue Affiliate.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy system

Parę informacji w temacie Virtue Affiliate

Dodatek Virtue Affiliate jest interesującym wzorem oddającym to jak w niewielu prostych krokach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Akeeba Backup lub Include Component , czy akurat Virtue Affiliate) zezwalają na "udekorowanie" witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zastosowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co ważne - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent Virtue Affiliate w Joomla?

Powracając do Virtue Affiliate . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Virtue Affiliate sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Virtue Affiliate komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Virtue Affiliate proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Virtue Affiliate” + Joomla w Google.

Pobieranie Virtue Affiliate

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Virtue Affiliate) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z rozszerzenia Virtue Affiliate

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - Virtue Affiliate jest bezpieczny . Tutaj kardynalną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację Virtue Affiliate będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to dodatek Virtue Affiliate,Akeeba Backup, Include Component receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.