Chwila na kilka słów o Virtual Domains

Rozszerzenie Virtual Domains stanowi świetny sposób na to jak w paru prostych posunięciach dostać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS usług jakie przedtem nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Proforms lub Payment Form bądź właśnie Virtual Domains) zezwalają na wyposażenie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego portalu dość pewny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

Implementacja Virtual Domains w Joomla

Jeżeli instalacja Virtual Domains wzbudza w Was obawy i przypuszczacie, że może Was przeróść - uspokajamy, bez niepokoju:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Virtual Domains, kieruje się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który modelowo jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika dodanie Virtual Domains do Joomli w niczym nie jest różna od instalacji modułu Proforms, Payment Formitp. Po instalacji folderu instalacyjnego z Virtual Domains rozszerzenie zostanie samodzielnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli ciekawią Was detale na temat Virtual Domains, polecamy "zagłębić" się w home page dewelopera opisywanego programu. Najłatwiej na nią trafić wklepując frazę Virtual Domains + Joomla w wyszukiwarkę bądź wykorzystać link obok: http://www.google.com/search?q=Virtual Domains + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania z Virtual Domains

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - Virtual Domains jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem aktualizacji Virtual Domains będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Virtual Domains,Proforms, Payment Form receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć Virtual Domains

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Virtual Domains) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.