Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,że realną potęgą owych programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich moduły. Dla CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone częsci Joomli. Grono opisywanych dodatków z myślą dla Joomla! zawiera się w kilku tysiącach. Warto pamiętać, że "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to DT Register, All Video Share bądźRapid Contact Także Wśród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Vip Portfolio.

Nieco wzmianek dotyczących Vip Portfolio

Vip Portfolio jest dobrym modelem obrazującym to jak w kilku nieskomplikowanych aktach jesteśmy w stanie zwiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie były wdrożone, albo mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. DT Register lub All Video Share bądź akurat Vip Portfolio) pozwalają na urządzenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Taka metodagdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu dość bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Rozszerzenie Vip Portfolio nie posiada możliwości, jakiej poszukuję.

Jak postąpić w przypadku gdy zainstalowanydodatek Vip Portfolio nie ma opcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało wspomniane w powyższym akapicie, rozszerzenia w standardowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń szczegółowo opisują w specyfikacji, jakie funkcje dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy czasami to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie odmiennego programu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj dodatek podobny do Vip Portfolio, a może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Vip Portfolio

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Vip Portfolio jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Vip Portfolio) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Vip Portfolio będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent Vip Portfolio ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że moduł Vip Portfolio okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko usunąć go z własnej, pięknej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Vip Portfolio. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy DT Register All Video Share lub Rapid Contact czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania strony › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.