Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że realnym plusem owych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik do Joomla. Zbiór dodatków z myślą dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto wiedzieć, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i tworzy nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to ChronoForms, OSMap bądźSimpleCaddy Także Pośród tychże pluginów znajdziemy komponent - Vinaora Nivo Slider.

Parę stwierdzeń nawiązujących do Vinaora Nivo Slider

Narzędzie Vinaora Nivo Slider jest świetnym modelem oddającym to jak w kilku zabiegach dostać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. ChronoForms lub OSMap bądź właśnie Vinaora Nivo Slider) zezwalają na "udekorowanie" portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu ostrożności pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności portalu dość wygodny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W dodatkuVinaora Nivo Slider nie występuje funkcja, jaka jest dla mnie ważna.

Jak postąpić na wypadek kiedy zainstalowanydodatek Vinaora Nivo Slider nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się całkiem prosta. Tak jak to zostało napomknięte poprzednim akapicie, rozszerzenia w opcji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a które extra w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie odmiennego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odszukaj komponent podobny do Vinaora Nivo Slider, a nawet może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć Vinaora Nivo Slider

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Vinaora Nivo Slider jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Vinaora Nivo Slider) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas instrukcje na temat Vinaora Nivo Slider będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu Vinaora Nivo Slider

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Vinaora Nivo Slider. Tutaj najistotniejszą sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację Vinaora Nivo Slider to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek Vinaora Nivo Slider,ChronoForms, OSMap rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.