Ten kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwym plusem owych systemów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie suplementy należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik do Joomla. Grono opisywanych pluginów stworzonych dla Joomla! zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Należy pamiętać, iż grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i opracowuje nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Fabrik, Sliders a takżeuddeIM Również Pośród tychże programów znajdziemy komponent - Vik Restaurants.

Trochę wzmianek w temacie Vik Restaurants

Dodatek Vik Restaurants to świetny wzór wskazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach dostać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS usług jakie dotąd nie do końca zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Fabrik lub Sliders , czy akurat Vik Restaurants) zezwalają na urządzenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod Joomla. Takie podejściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Vik Restaurants nie posiada możliwości, której szukam.

Jak postąpić w przypadku gdy Vik Restaurants nie ma funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się dość prosta. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, komponenty w standardowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Autorzy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...wybranie innego programu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek porównywalny do Vik Restaurants, a może i lepszy!

No tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać Vik Restaurants

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Vik Restaurants) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Vik Restaurants były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek Vik Restaurants ...

Istnieje możliwość, iż rozszerzenie Vik Restaurants nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go ze swojej wspaniałej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Vik Restaurants. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy Fabrik Sliders lub uddeIM czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.