Dodatki a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem takich programów nie jest CMS per se, a dodatkowo dedykowane dla nich programy. Dla CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, jednakowoż najbardziej skomplikowane częsci Joomla. Grono opisywanych dodatków z myślą dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego CMS stale rośnie i tworzy nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest ohanah, WordPress Blog for Joomla! bądźArt Sexy Lightbox Lite Także Wśród tychże rozszerzeń znajdziemy komponent - VideoFlow.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Paręnaście stwierdzeń nawiązujących do VideoFlow

Suplement VideoFlow to oryginalny przykład , który pokazuje na to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach dostać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie były wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. ohanah lub WordPress Blog for Joomla! bądź właśnie VideoFlow) pozwalają na "udekorowanie" naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu w miarę bezpieczny sposób, oraz co kluczowe - nie jest konieczna umiejętność związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent VideoFlow w Joomla?

Powracając do VideoFlow . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy VideoFlow sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z VideoFlow komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu VideoFlow proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „VideoFlow” + Joomla w Google.

Jak pobrać VideoFlow

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie VideoFlow będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku VideoFlow) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie VideoFlow w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż moduł VideoFlow okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej pozbyć się go ze swojej cudownej stronyinternetowej. W takim wypadku jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS VideoFlow. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy ohanah WordPress Blog for Joomla! lub Art Sexy Lightbox Lite czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.