Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto skupia się na Joomla oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistą siłą takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej złożony składnik Joomla. Liczba wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla tego CMS z pewnością zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest AllVideos, AntiCopy lubRealEstateManager Także Wśród owych wtyczek znajdziemy komponent - Videobox.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Nieco słów nawiązujących do Videobox

Dodatek Videobox stanowi jasny model wskazującym na to jak w paru nieskomplikowanych ruchach jesteśmy w stanie zwiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki ( wśród nich np. AllVideos lub AntiCopy , czy właśnie Videobox) zezwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Taki system, przy zachowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość bezkolizyjny sposób, oraz co ważne - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent Videobox w Joomla?

Powracając do Videobox . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Videobox sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Videobox komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Videobox proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Videobox” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć Videobox

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Videobox będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Videobox) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas porady na temat Videobox będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować dodatek Videobox w CMS Joomla!...

Istnieje możliwość, iż moduł Videobox okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś szybko usunąć go z własnej, cudownej witryny. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Videobox. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy AllVideos AntiCopy lub RealEstateManager czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.