Trochę stwierdzeń w temacie Vertical Menu

Vertical Menu stanowi interesujący przykład przedstawiającym to jak w niewielu posunięciach mamy możliwość wpłynąć na grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. VirtueMart lub OSMap bądź akurat Vertical Menu) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu dość pewny sposób, oraz co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Implementacja Vertical Menu w Joomla

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja tego dodatku może Was przeróść - spokojnie, bez niepokoju:). Instalacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Vertical Menu, redukuje się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą podstawowego instalatora, który prawidłowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja Vertical Menu jest dokładnie identyczne jak instalacja dodatku VirtueMart, OSMapitp. Po wgraniu folderu skompresowanego z Vertical Menu rozszerzenie zostanie samoistnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli jesteście zainteresowani na temat Vertical Menu, polecamy Wam odwiedzić home page autora tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując wyrażenie Vertical Menu + Joomla w wyszukiwarkę bądź skorzystać z tego oto linku: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=Vertical Menu%2BJoomla%20Extension%20Documentation

Jak odinstalować dodatek Vertical Menu w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że rozszerzenie Vertical Menu okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, niepowtarzalnej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Vertical Menu. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy VirtueMart OSMap lub Universal AJAX Live Search czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Skąd bezpiecznie pobrać Vertical Menu

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Vertical Menu) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.