Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,że realnym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo przygotowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, ale nader skomplikowany składnik Joomla. Ilość wspomnianych pluginów z myślą dla tego Systemu Zarządzania z pewnością zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to OS Property Real Estate, BlastChat iDPCalendar Także Pośród owych wtyczek odnajdziemy komponent - vData.

Ciutkę stwierdzeń nawiązujących do vData

Dodatek vData stanowi praktyczny wzór na to jak w paru nieskomplikowanych krokach mamy możliwość wpłynąć na grono oferowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. OS Property Real Estate lub BlastChat , czy akurat vData) pozwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, i co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

vData nie posiada możliwości, jakiej szukam.

Co na wypadek kiedy vData nie ma możliwości, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się być stosunkowo oczywista. Jak nadmieniliśmy w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w wersji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek porównywalny do vData, a może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić taką usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać vData

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku vData) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie vData ...

Może zdarzyć się tak, że komponent vData okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie pozbyć się go z własnej, cudownej witryny. W takim wypadku jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS vData. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy OS Property Real Estate BlastChat lub DPCalendar czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.