Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto zajmuje się Joomla! oraz innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem programów to nie CMS per se, lecz specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone cząstki Joomla. Ilość opisywanych dodatków stworzonych dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć w pamięci, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest VirtueMart, Load module into article a takżeampz Także Pośrodku tychże rozszerzeń znajdziemy komponent - VCNT - Visitorcounter.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny CMS

Kilka informacji poruszających temat VCNT - Visitorcounter

Dodatek VCNT - Visitorcounter jest jasnym "okazem" pokazującym to jak w paru nieskomplikowanych krokach mamy możliwość zwiększyć grono proponowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki ( spośród nich np. VirtueMart lub Load module into article bądź akurat VCNT - Visitorcounter) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod Joomla. Taka strategiagdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co ważne - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent VCNT - Visitorcounter w Joomla?

Powracając do VCNT - Visitorcounter . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy VCNT - Visitorcounter sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z VCNT - Visitorcounter komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu VCNT - Visitorcounter proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „VCNT - Visitorcounter” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć VCNT - Visitorcounter

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie VCNT - Visitorcounter będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku VCNT - Visitorcounter) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe porady na temat VCNT - Visitorcounter będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent VCNT - Visitorcounter ...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż dodatek VCNT - Visitorcounter nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go z własnej, pięknej witryny. W takim wypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie VCNT - Visitorcounter. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy VirtueMart Load module into article lub ampz czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.