Ten kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że najpotężniejszą cechą charakterystyczną owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie napisane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik Joomla. Liczba opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomli zawiera się w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale się powiększa i przygotowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to AllVideos, Autostand iFlexi Contact Również Pośród tych pluginów odnajdziemy komponent - vChart.

Kilka stwierdzeń dotyczących vChart

Suplement vChart jest oczywistym "okazem" na to jak w niewielu prostych krokach możemy zwiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. AllVideos lub Autostand bądź właśnie vChart) pozwalają na zagospodarowanie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Taka strategia, przy zastosowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu dość bezpieczny sposób, i co ważne - bez znajomości zasad programowania.

Rozszerzenie vChart nie posiada opcji, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić na wypadek gdy zaimplementowanydodatek vChart nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się całkiem prosta. Jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (zazwyczaj darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a które extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...poszukanie innego komponentu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że niektóre schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj komponent porównywalny do vChart, a nawet może i doskonalszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać vChart

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku vChart) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas sugestie na temat vChart będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia vChart

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji vChart. W tym miejscu ważną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem na aktualizację vChart to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie vChart,AllVideos, Autostand receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.