Dodatki a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to doskonale wiesz,iż prawdziwą mocną stroną owych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie wykreowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone cząstki Joomli. Liczba opisywanych rozszerzeń stworzonych dla Joomla! możemy liczyć w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Fabrik, AntiCopy lubRSFirewall! Także Wśród tychże rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Universal AjaxChat.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości system

Ciut zdań w temacie Universal AjaxChat

Dodatek Universal AjaxChat jest dobrym "okazem" przedstawiającym to jak w kilku prostych ruchach otrzymać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Fabrik lub AntiCopy bądź właśnie Universal AjaxChat) zezwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomli. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - nie jest konieczna wiedza dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent Universal AjaxChat w Joomla?

Powracając do Universal AjaxChat . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Universal AjaxChat sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Universal AjaxChat komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Universal AjaxChat proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Universal AjaxChat” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać Universal AjaxChat

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Universal AjaxChat będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Universal AjaxChat) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe zalecenia na temat Universal AjaxChat będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie Universal AjaxChat ...

Może zdarzyć się tak, iż plugin Universal AjaxChat okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go ze swojej uroczej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Universal AjaxChat. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Fabrik AntiCopy lub RSFirewall! czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.