Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to zapewne wiesz,iż realnym plusem owych programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie przygotowane dla nich moduły. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Zbiór opisywanych dodatków stworzonych dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy wiedzieć, iż wspólnota tego CMS ciągle poszerza się i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest AllVideos, Autostand iForm Maker Również Pośród owych dodatków znajdziemy komponent - Unite Responsive Tile Gallery.

Garść słów poruszających temat Unite Responsive Tile Gallery

Suplement Unite Responsive Tile Gallery jest jasnym "okazem" na to jak w niewielu ruchach otrzymać sposobność zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. AllVideos lub Autostand bądź akurat Unite Responsive Tile Gallery) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu dość wygodny sposób, oraz co kluczowe - nie jest konieczna wiedza związana z programowaniem .

W dodatkuUnite Responsive Tile Gallery nie występuje funkcja, która jest dla mnie ważna.

Co w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek Unite Responsive Tile Gallery nie posiada możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa wydaje się być stosunkowo prosta. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, dodatki w standardowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy czasami to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek porównywalny do Unite Responsive Tile Gallery, a być może i wspanialszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Unite Responsive Tile Gallery

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Unite Responsive Tile Gallery będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Unite Responsive Tile Gallery) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć komponent Unite Responsive Tile Gallery ...

Może przydarzyć się tak, iż moduł Unite Responsive Tile Gallery nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Unite Responsive Tile Gallery. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy AllVideos Autostand lub Form Maker czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.