Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,że rzeczywistym plusem takich programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Zbiór dodatków dla tego Systemu Zarządzania z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, że grupa społeczna tego CMS stale wzrasta i opracowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest Google Maps by Reumer, Quiz Deluxe a takżeOSOLCaptcha Również Wśród owych wtyczek odnajdziemy komponent - Unite Nivo Slider PRO.

Nieco wzmianek na temat Unite Nivo Slider PRO

Dodatek Unite Nivo Slider PRO jest interesującym "okazem" na to jak w paru prostych ruchach dostać możliwość zwiększenia grona proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Google Maps by Reumer lub Quiz Deluxe bądź właśnie Unite Nivo Slider PRO) zezwalają na zagospodarowanie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W rozszerzeniuUnite Nivo Slider PRO nie istnieje opcja, jaka jest dla mnie ważna.

Co w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek Unite Nivo Slider PRO nie ma funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość prosta. Tak jak to zostało wspomniane w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w wersji standardowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasami to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że tematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj komponent podobny do Unite Nivo Slider PRO, a może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć Unite Nivo Slider PRO

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Unite Nivo Slider PRO) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Unite Nivo Slider PRO były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z komponentu Unite Nivo Slider PRO

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Unite Nivo Slider PRO. W tym miejscu istotną kwestią zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Unite Nivo Slider PRO to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Unite Nivo Slider PRO,Google Maps by Reumer, Quiz Deluxe rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.