Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,iż prawdziwym plusem programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich programy. Dla CMS Joomla! za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, jednakże najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Liczba pluginów przeznaczonych z myślą dla Joomli zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, iż wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest JFBConnect, CComment Pro iMembership Pro Również Pośrodku owych pluginów znajdziemy komponent - Unite Nivo Slider.

Kilka zdań nawiązujących do Unite Nivo Slider

Rozszerzenie Unite Nivo Slider to dobry sposób wskazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych ruchach mamy możliwość powiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. JFBConnect lub CComment Pro bądź akurat Unite Nivo Slider) zezwalają na urządzenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość pewny sposób, i co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W rozszerzeniuUnite Nivo Slider nie istnieje opcja, która jest dla mnie ważna.

Jak postąpić na wypadek gdy zaimplementowanydodatek Unite Nivo Slider nie ma możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się całkiem prosta. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, dodatki w podstawowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy być może to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj komponent porównywalny do Unite Nivo Slider, a być może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Unite Nivo Slider

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Unite Nivo Slider jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Unite Nivo Slider) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Unite Nivo Slider były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie Unite Nivo Slider ...

Może przydarzyć się tak, iż rozszerzenie Unite Nivo Slider okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chcesz szybko unicestwić go ze swojej cudownej witryny. W takim przypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Unite Nivo Slider. W jaki sposób to zrobić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy JFBConnect CComment Pro lub Membership Pro czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.