Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto zajmuje się Joomla i innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że najpotężniejszą cechą dodatnią owych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakże nader złożony składnik Joomli. Liczba pluginów stworzonych z myślą dla tego CMS z pewnością możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność opisywanego CMS stale rośnie opracowując nowe ipionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest JoomGallery, showplus iUnite Slider Również Pośród tychże programów odnajdziemy komponent - Unite Gallery.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny system

Nieco stwierdzeń o Unite Gallery

Narzędzie Unite Gallery stanowi interesujący wzór przedstawiającym to jak w kilku krokach otrzymać sposobność powiększenia grona proponowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. JoomGallery lub showplus bądź akurat Unite Gallery) zezwalają na wyposażenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposóbgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Unite Gallery w Joomla?

Powracając do Unite Gallery . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Unite Gallery sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Unite Gallery komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Unite Gallery proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Unite Gallery” + Joomla w Google.

Jak pobrać Unite Gallery

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Unite Gallery) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek Unite Gallery w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, że moduł Unite Gallery okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej usunąć go z własnej, pięknej strony. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Unite Gallery. Jak to zrealizować? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JoomGallery showplus lub Unite Slider czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.