Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem takich programów to nie System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo dedykowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to bazowe, ale najbardziej skomplikowane segmenty Joomla. Liczba dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż wspólnota owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest RSForm! Pro, Hotspots Pro a takżeArticle-Generator Również Pośrodku owych pluginów odnajdziemy komponent - TZ Portfolio.

Paręnaście stwierdzeń poruszających temat TZ Portfolio

Rozszerzenie TZ Portfolio jest ciekawym "okazem" oddającym to jak w kilku działaniach dostać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. RSForm! Pro lub Hotspots Pro bądź akurat TZ Portfolio) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomla. Takie podejściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę pewny sposób, oraz co kluczowe - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca programowania .

Komponent TZ Portfolio nie ma funkcji, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek TZ Portfolio nie ma możliwości, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie innego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że niektóre schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź dodatek porównywalny do TZ Portfolio, a może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać TZ Portfolio

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku TZ Portfolio) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat TZ Portfolio będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia TZ Portfolio

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji TZ Portfolio. W tym miejscu kardynalną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji TZ Portfolio to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek TZ Portfolio,RSForm! Pro, Hotspots Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.