Rozszerzenia a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,iż realną mocną stroną systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! za takie suplementy należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Ilość rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla tego CMS z pewnością mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność owego CMS ciągle rośnie i wymyśla nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Advanced Module Manager, Pro Magic Audio Player bądźRSEvents!Pro Także Wśród owych pluginów mamy możliwość wyszukać komponent - TransitArt.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy kod

Trochę zdań w temacie TransitArt

Dodatek TransitArt stanowi jasny sposób pokazującym to jak w paru aktach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki (a wśród nich np. Advanced Module Manager lub Pro Magic Audio Player bądź akurat TransitArt) pozwalają na zagospodarowanie witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent TransitArt w Joomla?

Powracając do TransitArt . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy TransitArt sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z TransitArt komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu TransitArt proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „TransitArt” + Joomla w Google.

Pobieranie TransitArt

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku TransitArt) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie TransitArt ...

Jest możliwość, iż plugin TransitArt okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go z własnej, niepowtarzalnej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie TransitArt. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy Advanced Module Manager Pro Magic Audio Player lub RSEvents!Pro czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.