Komponenty a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,że realnym plusem tych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomla. Liczba opisywanych dodatków stworzonych z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność opisywanego CMS stale wzrasta przygotowując nowe ipionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla to Mosets Tree, Simple Pop-Up lubVik Booking Także Pośrodku tychże dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Tracks.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Moment na kilka słów poruszających temat Tracks

Suplement Tracks to praktyczny sposób na to jak w kilku prostych posunięciach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Mosets Tree lub Simple Pop-Up bądź właśnie Tracks) zezwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Tracks w Joomla?

Powracając do Tracks . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Tracks sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Tracks komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Tracks proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Tracks” + Joomla w Google.

Skąd ściągnąć Tracks

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Tracks jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Tracks) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe informacje na temat Tracks będą dla Was przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent Tracks ...

Jest możliwość, że plugin Tracks okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko usunąć go ze swojej pięknej witryny. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Tracks. Jak to zrealizować? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Mosets Tree Simple Pop-Up lub Vik Booking czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.