Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,że rzeczywistym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo napisane dla nich programy. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, jednakże nader złożony składnik do Joomla. Zbiór opisywanych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością mieści się w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna owego CMS systematycznie poszerza się przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest JFBConnect, Extended Menu lubCmsmart One Page Checkout for Virtuemart Także Wśród owych programów mamy możliwość odnaleźć komponent - TorTags.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości kod

Pora na kilka słów dotyczących TorTags

TorTags jest prostym "okazem" na to jak w niewielu prostych ruchach możemy zwiększyć grono proponowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. JFBConnect lub Extended Menu bądź akurat TorTags) zezwalają na wyposażenie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Taki systemgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę pewny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent TorTags w Joomla?

Powracając do TorTags . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy TorTags sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z TorTags komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu TorTags proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „TorTags” + Joomla w Google.

Pobieranie TorTags

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku TorTags) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomla! bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat TorTags były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania komponentu TorTags

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent dla Joomla! - TorTags jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem na aktualizację TorTags to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odnajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek TorTags,JFBConnect, Extended Menu receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.