Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że najpotężniejszą przewagą nad zwykłą stroną takich programów to nie CMS sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone składniki Joomli. Liczba wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w tysiącach. Należy pamiętać, że "community" opisywanego CMS ciągle wzrasta i wymyśla nowe,kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Ozio Gallery, JBolo! bądźuddeIM Także Wśród owych dodatków znajdziemy komponent - Top Panel Slider.

Ciutkę zdań na temat Top Panel Slider

Suplement Top Panel Slider jest oczywistym modelem obrazującym to jak w kilku prostych działaniach jesteśmy w stanie powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Ozio Gallery lub JBolo! bądź akurat Top Panel Slider) pozwalają na urządzenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomli. Taki system, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze umożliwi nam "badanie" funkcjonalności swojego serwisu w miarę bezpieczny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

W rozszerzeniuTop Panel Slider nie istnieje opcja, która jest dla mnie ważna.

Co na wypadek gdy zainstalowanydodatek Top Panel Slider nie ma funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało wspomniane poprzednim akapicie, dodatki w standardowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Autorzy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie odmiennego programu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj plugin zbliżony do Top Panel Slider, a być może i lepszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć Top Panel Slider

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Top Panel Slider) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent Top Panel Slider w CMS Joomla!...

Istnieje możliwość, że moduł Top Panel Slider okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko unicestwić go z własnej, pięknej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Top Panel Slider. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Ozio Gallery JBolo! lub uddeIM czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.