Komponenty a Joomla

Ten kto interesuje się Joomla! albo innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż realną cechą dodatnią tych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie utworzone dla nich programy. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej złożony składnik do CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla tego CMS mieści się w co najmniej tysiącach. Należy wiedzieć, iż społeczność tego CMS nieustannie się powiększa i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla to J2Store, DJ-Classifieds bądźTabs Także Wśród owych wtyczek odnajdziemy komponent - Tooltips.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości system

Ciutkę słów w temacie Tooltips

Suplement Tooltips jest jasnym modelem , który wskazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych krokach otrzymać sposobność zwiększenia grona oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( wśród nich np. J2Store lub DJ-Classifieds , czy właśnie Tooltips) zezwalają na wyposażenie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu dość pewny sposób, oraz co kluczowe - nie jest konieczna wiedza dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent Tooltips w Joomla?

Powracając do Tooltips . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Tooltips sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Tooltips komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Tooltips proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Tooltips” + Joomla w Google.

Pobieranie Tooltips

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Tooltips) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek Tooltips w CMS Joomla!...

Istnieje możliwość, iż moduł Tooltips okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz szybko usunąć go ze swojej cudownej strony. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Tooltips. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy J2Store DJ-Classifieds lub Tabs czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.