Dodatki a CMS Joomla

Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistym plusem owych programów to nie CMS per se, a dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Zbiór rozszerzeń dla CMS Joomla! możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, że "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! to ohanah, JEA iEvent Gallery Również Pośród owych dodatków mamy możliwość znaleźć komponent - TitleLink.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Czas na kilka zdań dotyczących TitleLink

Dodatek TitleLink to interesujący wzór wskazującym na to jak w paru prostych posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. ohanah lub JEA , czy właśnie TitleLink) pozwalają na urządzenie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, a co najistotniejsze - nie jest istotna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent TitleLink w Joomla?

Powracając do TitleLink . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy TitleLink sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z TitleLink komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu TitleLink proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „TitleLink” + Joomla w Google.

Skąd ściągnąć TitleLink

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie TitleLink jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku TitleLink) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczność Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie TitleLink ...

Może przydarzyć się tak, że komponent TitleLink nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chcesz szybko pozbyć się go z własnej, cudownej witryny. W takim wypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie TitleLink. Jak to uczynić? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy ohanah JEA lub Event Gallery czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › w następnym kroku odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.