Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,że realną mocną stroną systemów nie jest CMS per se, lecz specjalnie opracowane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, jednakże nader złożony składnik do Joomla. Liczba dodatków stworzonych z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto pamiętać, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest ARK Editor, FW Real Estate iSmart Flash Header Również Wśród tych pluginów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Thickbox+ for Joomla.

Nieco stwierdzeń na temat Thickbox+ for Joomla

Rozszerzenie Thickbox+ for Joomla jest ciekawym przykładem pokazującym to jak w kilku działaniach otrzymać sposobność powiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. ARK Editor lub FW Real Estate bądź akurat Thickbox+ for Joomla) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomla. Takie wyjście, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość bezkolizyjny sposób, oraz co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W komponencieThickbox+ for Joomla nie istnieje możliwość, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Thickbox+ for Joomla nie posiada funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa wydaje się być stosunkowo prosta. Jak nadmieniliśmy w wcześniejszym akapicie, dodatki w podstawowej opcji, (zazwyczaj darmowej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, które funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji prosty wniosek, że schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj plugin zbliżony do Thickbox+ for Joomla, a może i lepszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Thickbox+ for Joomla

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Thickbox+ for Joomla będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Thickbox+ for Joomla) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Thickbox+ for Joomla były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie Thickbox+ for Joomla ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że komponent Thickbox+ for Joomla okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie unicestwić go z własnej, uroczej witryny. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Thickbox+ for Joomla. Jak to zrealizować? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy ARK Editor FW Real Estate lub Smart Flash Header czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.