Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistym plusem tych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych dla Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż "community" owego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest AdsManager, Articles Anywhere a takżeSmart Flash Header Także Pośród owych pluginów odnajdziemy komponent - Testimonials.

Trochę stwierdzeń o Testimonials

Testimonials stanowi oryginalny model wskazującym na to jak w kilku ruchach dostać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. AdsManager lub Articles Anywhere bądź właśnie Testimonials) zezwalają na "udekorowanie" naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomli. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę pewny sposób, i co kluczowe - nie jest istotna umiejętność związana z programowaniem .

Komponent Testimonials nie posiada możliwości, której szukam.

Jak postąpić na wypadek kiedy Testimonials nie ma funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to nadmienione poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Deweloperzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...wybranie odmiennego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź plugin podobny do Testimonials, a być może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Testimonials

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Testimonials) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie Testimonials w CMS Joomla!...

Jest możliwość, iż dodatek Testimonials nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz błyskawicznie usunąć go ze swojej cudownej strony. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Testimonials. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy AdsManager Articles Anywhere lub Smart Flash Header czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.