Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistą cechą dodatnią owych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik do Joomla. Liczba opisywanych pluginów z myślą dla Joomli mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla to EasyBlog, Phoca Favicon a takżeRealEstateManager Również Pośrodku owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Testimonial Fader.

Ciut słów nawiązujących do Testimonial Fader

Rozszerzenie Testimonial Fader stanowi interesujący sposób na to jak w paru nieskomplikowanych aktach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby przypomnieć, iż dodatki (a spośród nich np. EasyBlog lub Phoca Favicon bądź akurat Testimonial Fader) pozwalają na "udekorowanie" strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod Joomla. Takie wyjściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co najważniejsze - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

Rozszerzenie Testimonial Fader nie ma możliwości, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy Testimonial Fader nie posiada funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się całkiem prosta. Tak jak to zostało napomknięte w powyższym akapicie, komponenty w standardowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź dodatek porównywalny do Testimonial Fader, a nawet może i lepszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć Testimonial Fader

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Testimonial Fader) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat Testimonial Fader będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania Testimonial Fader

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Testimonial Fader jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem aktualizacji Testimonial Fader to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Testimonial Fader,EasyBlog, Phoca Favicon rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.