Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistym plusem takich programów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo napisane dla nich programy. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Zbiór dodatków przeznaczonych dla Joomli z pewnością zawiera się w kilku tysiącach. Warto wiedzieć, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się opracowując nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! to Jomres, Pro Magic Audio Player a takżePayPlans Również Wśród owych wtyczek możemy wyszukać komponent - Template Selector.

Czas na kilka zdań nawiązujących do Template Selector

Template Selector jest jasnym przykładem na to jak w paru krokach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Jomres lub Pro Magic Audio Player , czy akurat Template Selector) pozwalają na urządzenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposóbgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego serwisu w miarę wygodny sposób, i co istotne - nie jest konieczna wiedza dotycząca programowania .

W rozszerzeniuTemplate Selector nie istnieje możliwość, która jest dla mnie ważna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Template Selector nie ma opcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja wydaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak zostało to opisane w powyższym akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Twórcy rozszerzeń szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre tematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj komponent podobny do Template Selector, a może i wspanialszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Template Selector

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Template Selector będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Template Selector) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie populacja Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje na temat Template Selector będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie Template Selector

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Template Selector. W tym miejscu istotną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Template Selector to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek Template Selector,Jomres, Pro Magic Audio Player rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.