Dodatki a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistym plusem programów nie jest CMS samoistnie, a dodatkowo utworzone dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik do Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Warto wiedzieć, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i pisze nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest DPCalendar Lite, Phoca Maps bądźSobiPro Także Wśród tychże pluginów znajdziemy komponent - Tag Meta.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny CMS

Nieco słów dotyczących Tag Meta

Tag Meta jest dobrym wzorem wyjaśniającym to jak w kilku prostych aktach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie do końca były wdrożone, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. DPCalendar Lite lub Phoca Maps , czy właśnie Tag Meta) pozwalają na "udekorowanie" strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Taka możliwośćgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności swojego serwisu w miarę wygodny sposób, a co najistotniejsze - nie jest konieczna wiedza związana z pisaniem kodu .

Jak zainstalować komponent Tag Meta w Joomla?

Powracając do Tag Meta . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Tag Meta sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Tag Meta komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Tag Meta proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Tag Meta” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Tag Meta

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Tag Meta) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia Tag Meta

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - Tag Meta jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem aktualizacji Tag Meta będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Tag Meta,DPCalendar Lite, Phoca Maps receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.