Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,że rzeczywistym plusem owych programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone składowe Joomla. Ilość rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomli zawiera się w kilku tysiącach. Warto pamiętać, że "community" tego CMS nieustannie rośnie i wymyśla nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Kunena, Facebook-Twitter-Google+1 bądźSimpleCaddy Również Pośród tych dodatków jesteśmy w stanie znaleźć komponent - SWFobject module.

Parę słów na temat SWFobject module

Rozszerzenie SWFobject module jest prostym "okazem" wskazującym na to jak w niewielu prostych krokach możemy wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie były możliwe, bądź mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Kunena lub Facebook-Twitter-Google+1 bądź akurat SWFobject module) zezwalają na "udekorowanie" witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę wygodny sposób, oraz co istotne - nie jest wymagana umiejętność związana z programowaniem .

SWFobject module nie posiada możliwości, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek SWFobject module nie ma funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się dość oczywista. Jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, dodatki w wersji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji płatnej. Twórcy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam wyszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź dodatek podobny do SWFobject module, a nawet może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać SWFobject module

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku SWFobject module) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas wskazówki na temat SWFobject module będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia SWFobject module

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem SWFobject module. Tutaj kardynalną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji SWFobject module to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie SWFobject module,Kunena, Facebook-Twitter-Google+1 rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i bezsprzecznie również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.