Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto zajmuje się CMS Joomla! oraz innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwą zaletą owych systemów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie stworzone dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, jednakże nader zaawansowany składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych dla Joomli możemy liczyć w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż wspólnota owego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta i publikuje nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla to jNews, Articles Anywhere lubSobiPro Również Wśród tychże wtyczek znajdziemy komponent - Spider Video Player.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy kod

Parę wzmianek poruszających temat Spider Video Player

Spider Video Player stanowi świetny sposób na to jak w niewielu krokach jesteśmy w stanie zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. jNews lub Articles Anywhere , czy akurat Spider Video Player) zezwalają na wyposażenie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Taka strategia, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę wygodny sposób, oraz co kluczowe - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Spider Video Player w Joomla?

Powracając do Spider Video Player . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Spider Video Player sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Spider Video Player komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Spider Video Player proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Spider Video Player” + Joomla w Google.

Pobieranie Spider Video Player

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Spider Video Player) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Spider Video Player będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Spider Video Player

Być może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Spider Video Player jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem aktualizacji Spider Video Player to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Spider Video Player,jNews, Articles Anywhere receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.