Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to zapewne wiesz,że rzeczywistym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo stworzone dla nich programy. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, że społeczność opisywanego CMS systematycznie poszerza się przygotowując nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! to AllVideos, Aimy Sitemap lubAdmin Tools Professional Również Pośród tych dodatków jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Spider Catalog.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości kod

Pora na kilka informacji w temacie Spider Catalog

Spider Catalog jest jasnym modelem przedstawiającym to jak w niewielu nieskomplikowanych działaniach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS usług jakie dotąd nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. AllVideos lub Aimy Sitemap , czy właśnie Spider Catalog) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomli. Taki systemgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności serwisu dość bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent Spider Catalog w Joomla?

Powracając do Spider Catalog . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Spider Catalog sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Spider Catalog komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Spider Catalog proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Spider Catalog” + Joomla w Google.

Jak pobrać Spider Catalog

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Spider Catalog jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Spider Catalog) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe porady na temat Spider Catalog będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek Spider Catalog w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, że komponent Spider Catalog nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko unicestwić go z własnej, pięknej strony. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Spider Catalog. Jak tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy AllVideos Aimy Sitemap lub Admin Tools Professional czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.