Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,że prawdziwą mocną stroną takich systemów to nie CMS sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich programy. Dla CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Breezing Forms Pro, EBR - Easybook Reloaded a takżeSlideshow CK Również Pośród tych wtyczek odnajdziemy komponent - SpambotCheck.

Ciut stwierdzeń nawiązujących do SpambotCheck

Dodatek SpambotCheck stanowi jasny sposób obrazującym to jak w kilku prostych zabiegach otrzymać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. Breezing Forms Pro lub EBR - Easybook Reloaded , czy właśnie SpambotCheck) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomli. Taki sposóbgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu dość bezkolizyjny sposób, a co kluczowe - nie jest konieczna wiedza związana z znajomością kodu .

W rozszerzeniuSpambotCheck nie występuje funkcja, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek kiedy SpambotCheck nie ma funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się dość oczywista. Tak jak to zostało nadmienione w wcześniejszym akapicie, komponenty w standardowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie odmiennego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do SpambotCheck, a może i wydajniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać SpambotCheck

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie SpambotCheck będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SpambotCheck) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe instrukcje na temat SpambotCheck będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie SpambotCheck ...

Jest możliwość, że komponent SpambotCheck nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko pozbyć się go ze swojej niepowtarzalnej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie SpambotCheck. Jak to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Breezing Forms Pro EBR - Easybook Reloaded lub Slideshow CK czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.